Ako sa stať Anonom

Autor: Miroslav Jarábek | 30.1.2012 o 16:45 | Karma článku: 7,90 | Prečítané:  1588x

Momentálne je slovenský web plný útokov skupiny Anonymous. Momentálne sa začína písať o pripravovanom útoky na stránky www.mfsr.sk (ministerstvo financií) a na stránku vlády www.nrsr.sk. Nakoľko média sú v kanáli cz-sk anonov (člen skupiny Anonymous), aj oni útočia na tieto stránky.

Ak niekto považuje ddos útok za kriminálny čin, tak rovnako by mal posudzovať aj písanie novinárov, ktorý preťažujú stránky úplne rovnako. Nakoľko útok na vyššie uvedené stránky mal začať o 18:00 a v dobe písania článku (16:20) sú tieto stránky už vyradené, jedinú zásluhu na tom majú novinári. Bohužiaľ takto celá komunita vyzerá ako banda teroristov, čo nemá na robote nič iné.

Chcel by som vyjadriť názor, že každý človek, čo sa ide presvedčiť o tom, že stránka je mimo „provoz“ je tiež hacker. Nakoľko ddos útoky sú iba o preťažení servera a o ničom inom. Ide o formu protestu.

Momentálne je veľmi populárne byť Anonom, o čom svedčia preplnené chanely cz-sk komunity. Väčšinou sú tam však redaktori, policajti a najväčšia hrozba internetu malé deti z pokecu a fejsbúku. Nakoľko návody na hoic a loic sú tak triviálne a je ich plný internet (nehovoriac o tom, že sú aplikácie kam napíšete iba url stránky na ktorú chcete útočiť), nie je problém s novou hračkou začať robiť neplechu.

Všimol som si, že deti začínajú s touto hračkou zhadzovať serveri len tak pre potešenie, čo samozrejme nie je správne. Bohužiaľ, nevysvetlíte im, že so zápalkami sa hrať nemajú, nakoľko nad nimi nestojí rodič.

Myslím si, že každý by sa mal správať podľa vlastného úsudku a komunita nemôže byť nikdy zodpovedná za jednotlivca. Preto mi tiež nie je jasné, ako môže NR SR podať trestné oznámenia na organizátorov protestu o Gorile. Rovnako tak, nemožno ani zodpovedať za jednotlivca, ktorý k vám na server zavesí nelegálny obsah a zdieľa ho. Nemôže byť predsa Prezident zodpovedný za masového vraha. Či môže?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Umenie alebo propaganda? Pozrite si diela, aké vznikali za slovenského štátu

Slovenská národná galéria sa pustila do náročného projektu.

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Putin prichádza navštíviť Merkelovú a baby Trump (karikatúry týždňa)

Výber SME z prác karikaturistov z celého sveta na tento týždeň.


Už ste čítali?